Zážitky

Nadechněte se, zastavte se a začněte žít.

Krásné pláže

Milujete slunné pláže s křišťálově modrou vodou a nádhernou přírodou, pak je Dalmácie to, co hledáte! Dalmatské pobřeží nabízí mnoho možností, od upravených pláží s restauracemi a bary, tak i spoustu malých pláží a malebných zátok, které jsou široké veřejnosti neznámé. Objevujte odlehlé pláže Dalmácie a užijte si tyrkysové vody Jaderského moře.

Plachtění

Plachtění v Chorvatsku je velmi oblíbenou aktivitou díky jeho nádhernému pobřeží a mnoha ostrovům. Chorvatsko je známé jako jedna z nejlepších plachetních destinací ve Středomoří. Poznávání Chorvatska z křišťálově čisté mořské hladiny je nezapomenutelný zážitek pro nejednoho nadšence do jachet a plachetnic. 1244 ostrovů a útesů se táhnou podél 5835 km dlouhého pobřeží, kde při plavbě na moři můžete poznat zákoutí a taje všech z nich. V Chorvatsku je více než 50 marin, ve kterých můžete zakotvit Vaši loď a prozkoumávat velká města, městečka, přírodní rezervace či malé ostrovní zátoky. Nejlepší období pro plachtění v Chorvatsku je od května do září, kdy je počasí příjemné a teploty jsou dostatečně vysoké.

Potápění

Potápění v Chorvatsku nabízí rozmanitou škálu podvodních zážitků, včetně mořského života, fascinujících zachovalých vraků lodí a ohromující podmořské krajiny. Průzračné Jaderské moře a četné ostrovy země poskytují vynikající příležitosti k potápění pro začátečníky i zkušené potápěče. Nabízí řadu míst pro potápění s krásnými podvodními jeskyněmi, stěnami, dramatickými útesy, rozmanitým mořským životem, což z ní dělá ráj pro potápěče. Ať už jste začátečník nebo zkušený potápěč, Chorvatsko nabízí úchvatný podmořský svět, který čeká na prozkoumání.

Gastronomie

Chorvatská gastronomie je nádherným spojením různých kulinářských vlivů, místních, středomořských, středoevropských a balkánských. Chorvaté jsou známí svou láskou ke grilovaným masům nebo tradičním pokrmům z mletého masa. Ochuzeni nebudou ani milovníci mořských plodů, ryb nebo fine diningu.  Pro malou zemi, jako je Chorvatsko, je neobvyklé vidět tak bohaté kulinářské dědictví. Každý region má své speciality a tradiční pokrmy, takže během svých návštěv nezapomeňte prozkoumávat místní kuchyni a zkoušet nové chutě.

Víno

Chorvatsko má dlouhou a bohatou historii výroby vína, přičemž kultura vína sahá tisíce let zpět. Různorodé podnebí a geografické rysy země z ní činí skvělé místo pro vinice, což má za následek širokou škálu stylů vína a odrůd hroznů. Mezi nejznámější vinařské oblasti v Chorvatsku patří Istrie, Dalmácie a Slavonie. Každý region má své vlastní jedinečné vlastnosti a produkuje odlišná vína.

Architektura a památky

Chorvatsko je plné krásných historických památek, které zpestří vaš pobyt u moře. Řada z nich je zapsána i na seznamu památek UNESCO. Mezi nejcennější památky patří Diokleciánův palác ve Splitu, staré město Dubrovník, komplex Eufraziovy baziliky v Poreči, historické městečko Trogir, Katedrála sv. Jakuba v Šibeniku, Starigradské polje na ostrově Hvaru. Tato země je známá svým bohatým architektonickým dědictvím a má řadu památek a pamětihodností, které ukazují jeho historii a kulturní rozmanitost.