Zážitky

Od prozkoumání historických památek, jako je Diokleciánův palác, po relaxaci na krásných plážích.

Pravidelné, přímé lety z celé Evropy

Přímé lety do Splitu trvají přibližně hodinu. Dostanete se tam komfortně s aerolinkami Croatia Airlines, Eurowings, Austrian Airlines či Lufthansa.

Necelých třicet minut z letiště

Podstrana je klidné místo nacházející se v necelých 30 minut od letiště. Je to malebná obec, která se nachází v Splitsko-dalmatské župě na pobřeží Jaderského moře. Známá je hlavně pro své krásné pláže, azurové moře a příjemné středomořské klima.

Ničím nerušený klid

V blízkosti občanské vybavenosti a přitom daleko od shonu velkoměsta. Podstrana je zajímavé místo nacházející se pouhých 8 km od Splitu, které je kromě bohatého kulturního dědictví, oliv, vína a broskví známé svými přátelskými obyvateli, dobrou kuchyní, 9 km krásných pláží.

Nádherné pláže s pozvolným vstupem do moře

Pláže v Podstraně se táhnou přes 6 kilometrů, většina z nich jsou oblázkové pláže s křišťálově čistou vodou. Nejkrásnější pláž je u hotelu Le Meridien Lav, která je vzdálená 4 minuty pěšky od projektu. Na pláži je možnost zapůjčení lehátek a slunečníků a přímo u pláže je uvnitř hotelového komplexu bazén, kavárna a restaurace. Je zde také velké množství různých sportovních aktivit např. windsurfing, plachtění, vodní lyžování atd.

Historie města Podstrana

Podstrana je plná starých vil, a renesančních paláců. První známí osadníci byli Illyrové, kteří obývali nejstarší část města "Pituntium". Četné památky a archeologické nálezy svědčí o bouřlivé minulosti města. Milovníci historie mohou navštívit staré město, dům Cidro, kostel sv. Jiřího Perunského, kamennou sochu Panny Marie, sochu sv. Antonína Paduánského, kostel svatého Antonína a Rocca, kostel sv. Fabiana, zbytky starověké vily u Panny Marie v Sitě a mnoho dalších. Z archeologických nálezů můžete navštívit megalitické kameny původních zdí Pituntija, kopec Pišćenica, část římské mozaiky na starém hřbitově sv. Martina, hrady Illyrian (dnešní staré město), pozůstatky římského kamenného mlýna, torzo římského boha a mnoho dalších.

Hory a turistika

Na své si příjdou i milovníci pěší turistiky. Značené turistické stezky začínají ve Strožanacu u lomu Perun, v Mutogras a v Gornja Podstrana a jsou spojeny se severní stranou kopce Perun. Perun se v posledních letech stal velmi oblíbeným výletním místem, kde si díky dobře udržovaným stezkám můžete užít různé turistické aktivity a trasy. Má celkovou délku 17 kilometrů, takže milovníci pěší turistiky mají co vidět a procházet se. Čekají na vás krásně upravené a značené stezky, které udržuje Horolezecký spolek Perun z Podstrany. Nejvyšším bodem Perunu je Križ, ležící v nadmořské výšce 553 m nad obcí Gornja Podstrana. Stezka vás odmění úžasnými výhledy na mnoho přírodních, kulturních a historických zajímavostí včetně prehistorických ilyrských rituálních kup a čtyř středověkých kaplí.